Obserwatorzy

zaglądają tutaj

poniedziałek, 18 lutego 2013

Bransoletka przyjaźni na kole DIY

Choroby nie odpuszczają do grypy doszła jeszcze ta żołądkowa MASAKRA.
Ale żeby nie było tylko o chorowaniu to pokażę co zrobiłam leżąc jak błoto w łóżku i widząc co nieco, bo i na oczy mi się rzuciło przy tej temperaturze.

Otóż zrobiłam bransoletkę z muliny dla mojego Skarbka-Julii, którą obiecałam już jakiś czas temu a z niewiadomych przyczyn jakoś odwlekałam spełnienie prośby.
Bransoletka przyjaźni na kole składa się z 3 kolorów: żółtego, pomarańczowego i brązowego. Kolory to 6 odcinków plus jeden dodatkowy w jednym kolorze czyli 6+6+7 ( i tu mój błąd, wzięłam aż 1 m odcinki a to zdecydowanie za dużo szczególnie że miała to być bransoletka dla dziecka/młodzieży, wystarczyłoby 60 cm, a nawet 50)

Wszystkie sznureczki związujemy razem w zgrabny węzełek jak najbliżej ich końców.

Wycinamy koło z tektury dość grubej i sztywnej, w środku wycinamy kolejne koło oczywiście mniejsze. Koło średnicy 12 cm i wewnętrzne około 3-4 cm wychodzi nam obważanek. Nacinamy jego brzegi nie dochodząc do środkowego okręgu oczywiście (nacięć jest tyle ile sznureczków + 1 ).Związane odcinki muliny (węzełek) przekładamy przez środek naszego obważanka a sznureczki przekładamy przez nacięcia jak kto woli u mnie 6 pomarańczowych, 3 żółte, 6 brązowych , 4 żółte (zgubiłam jedno żółte i musiałam zaczynać od nowa)  i jedno nacięcie wolne.
Węzełek trzymamy jedną ręką od spodu koła a drugą przekładamy sznureczki przez nacięcia.

                                                          WAŻNE!!!
Ilość nitek musi być zawsze NIEPARZYSTA ilość nacięć PARZYSTA inaczej bransoletka nam nie wyjdzie.
Tu widać mój błąd i brak jednego żółtego sznurka niestety musiałam rozwiązywać i dokładać jeszcze jeden 

Zaczynamy przeplatanie.
Trzymamy od spodu węzełek a drugą ręką chwytamy sznureczek u mnie żółty czyli 3 od wolnego nacięcia i przekładamy go w dół do wolnego nacięcia i następny 3 od nacięcia do wolnego nacięcia i tak dalej.


Mam nadzieję że w miarę dobrze wytłumaczyłam. Jeśli ktoś ma pytania to z chęcią pomogę :)Przy chorobie wyszło długo :) ale wybaczcie mi chciałam wam pokazać, że można wypleść bransoletkę w łatwiejszy sposób i szybszy jak dla mnie :)) Córcia wniebowzięta, teraz mam jej wypleść (zacząć bo już sama potrafi wyplatać) dla jej przyjacół i syn się zgłosił :) pracowyte chorowanie się zapowiada.

POZDRAWIAM

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...